Alcobaca - tipy na poznávací zájezdy do Portugalska

Alcobaca s klášterem P. Marie...

Alcobaca Pokud máte rádi čistou a nepřeplácanou gotiku, tak to je místo pro vás. Je prostě nádherná. Hlavní dominantou města je cisterciácký klášter z 12. století, který najdete na hlavním náměstí, na kterém je i hodně obchůdků se suvenýry, víny, keramikou a vším možným.
Hlavní památkou města je klášter Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça, který je na seznamu UNESCO. Vstup do hlavního kostela je pro zájemce zdarma. Klášter dal postavit Alfonso Henriques jako poděkování Svatému Bernadrovi po vyhnání Maurů z roku 1147. Podle pověstí zde v dobách největší slávy přebývalo až 999 mnichů. V průběhu století tato oblast vzkvétala a mniši se věnovali nejrůznějším profesím: vyučování, hrnčířství, sochařství, zemědělství.
V kostele, jehož strohý interiér prošel přestavbami v 17. a 18. století, najdete hrobky králů z počátků Portugalského království. Bočním kaplím dominují hroby Ines de Castro a krále Pedra. Tito dva se do sebe zamilovali, když Ines přišla jako dvorní dáma budoucí královny a manželky mladého Pedra. Po smrti královny se ale z politických důvodů nemohla stát královnou a byla zabita (bez Pedrova vědomí). Ten prohlásil, že se před její smrtí tajně vzali, ale nikdy se to neprokázalo. Dnes jsou pohřbeni v hrobkách, které leží naproti sobě tak, že až při vzkříšení vstanou, první, koho uvidí, bude ten druhý. Jejich hrobky jsou dnes bohužel poničené kvůli nájezdu francouzských vojáků z počátku 19. století, stále jsou ale nádherné.
V dalších částech kláštera můžete najít ohromnou kuchyni a refektář, v nichž se připravovala jídla pro veškeré obyvatele kláštera, lavabo – umývárnu ze 16. století, křížovou chodbu Claustro do Silencio a královský sál (Sala dos Reis).

Zájezdy se kterými můžete navštívit Alcobacu

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Cordoba - křesťanská katedrála

Portugalsko a Španělsko - letecky

Madrid - Porto - Coimbra - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fatima - Sintra - Lisabon - Algarve - Sevilla - Cordoba - Granada - Toledo
Termín: 16.09.2020 - 28.09.2020     Cena od: 29990 Kč
Tomar -

Portugalsko a památky Unesco, letecky

Zejména střední část Portugalska je protkána řadou unikátních památek z nichž mnohé jsou zapsány na seznamech světového kulturního dědictví Unesco. Stojí za to je alespoň jednou za život navštívit. Určitě nebudete litovat.
Termín: 18.09.2020 - 22.09.2020     Cena od: 19990 Kč
Tomar -

Portugalsko a památky Unesco, letecky

Zejména střední část Portugalska je protkána řadou unikátních památek z nichž mnohé jsou zapsány na seznamech světového kulturního dědictví Unesco. Stojí za to je alespoň jednou za život navštívit. Určitě nebudete litovat.
Termín: 16.04.2021 - 20.04.2021     Cena od: 19990 Kč
Batalha -

Portugalsko - letecky

Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.
Termín: 21.05.2021 - 29.05.2021     Cena od: 27990 Kč