Sintra - tipy na poznávací zájezdy do Portugalska

Sintra - neobyčejné paláce...

Palácio Nacional de Sintra Sintra je jedním z nejkrásnějších míst Portugalska, jako z pohádky. Hlavní atrakcí je známý Palácio da Pena (Castelo da Pena) z 19. století, který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury. Další je hrad Castelo dos Mouros, rekonstruovaný v 19. století. Z hradu je nádherný výhled do okolní krajiny národního parku Sintra-Cascais.
Dalším lákadlem je letní residence portugalského krále Palácio Nacional de Sintra postavená na přelomu 15. a 16. století ve městě. Okolní park Sintra Mountain Range (Serra de Sintra) je jedním z největších parků v okolí Lisabonu a je často vyhledáván turisty i místními na víkendové výlety a pikniky.
Nejstarší architektonickou památkou je Maurský hrad Castelo dos Mouros postavený v 8. století. V roce 1147 byla Sintra dobyta Afonsem Henriquesem a většina hradu byla zničena. Zachovány zůstaly pouze čtyři věže, cimbuří a část románské kaple.
Nejznámější palác v Sintře, Hieronymitský klášter Nossa Senhora da Pena, byl postaven v roce 1507 Deogem Boitacem. Palác byl rekonstruován do současné podoby, když přešel do majetku krále Consort Dom Fernanda II. Sídlo bylo přestavěno v romantickém stylu, a je dnes vyhledávanou atrakcí Portugalska.
Město je na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Sintru

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Cordoba - křesťanská katedrála

Portugalsko a Španělsko - letecky

Madrid - Porto - Coimbra - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fatima - Sintra - Lisabon - Algarve - Sevilla - Cordoba - Granada - Toledo
Termín: 16.09.2020 - 28.09.2020     Cena od: 29990 Kč
Tomar -

Portugalsko a památky Unesco, letecky

Zejména střední část Portugalska je protkána řadou unikátních památek z nichž mnohé jsou zapsány na seznamech světového kulturního dědictví Unesco. Stojí za to je alespoň jednou za život navštívit. Určitě nebudete litovat.
Termín: 18.09.2020 - 22.09.2020     Cena od: 19990 Kč
Tomar -

Portugalsko a památky Unesco, letecky

Zejména střední část Portugalska je protkána řadou unikátních památek z nichž mnohé jsou zapsány na seznamech světového kulturního dědictví Unesco. Stojí za to je alespoň jednou za život navštívit. Určitě nebudete litovat.
Termín: 16.04.2021 - 20.04.2021     Cena od: 19990 Kč
Batalha -

Portugalsko - letecky

Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.
Termín: 21.05.2021 - 29.05.2021     Cena od: 27990 Kč