Portugalsko - tip na poznávací zájezd do Portugalska

Portugalsko

Portugalsko Portugalsko je evropskou zemí nacházející se na samém jihozápadním cípu světadílu, v západní části Pyrenejského poloostrova. Jediným jeho pevninským sousedem je Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku dále náleží souostroví Azory a Madeira.
Název země vzešel z římského označení Portus Cale. Cale bylo označení původní osady v ústí řeky Douro. Toto území získali kolem roku 200 př. n. l. Římané od Kartága v průběhu Druhé punské války. Vizigóti pak ve středověku upravili název území na Portucale, které později dalo vzniknout jménu Portugale čili Portugalsko. V devátém století pojem Portugalsko zahrnoval území cca mezi řekami Minho a Douro. Z názvu Portugalsko bylo jeho zkrácením odvozeno taktéž dnešní jméno města nacházejícího se na místě původní osady Cale, tedy Porta.
V průběhu posledních 3000 let se v Portugalsku vystřídalo mnoho civilizací. Své stopy zde zanechala fénická, řecká, keltská, kartaginská, římská i arabská kultura.
Slavnými portugalskými spisovateli jsou zejména Luís Vaz de Camoes, Fernando Pessoa a José Saramago.
V severní části země se nachází nejstarší a nejpamátnější města. Za návštěvu stojí zejména Porto, Braga a Guimaraes. Porto je město zapsané v seznamu památek UNESCO, a to například díky centru města – tzv. Avenida dos Aliados, dále zde můžete spatřit krásné staré domy či navštívit slavnou věž Torre dos Clérigos, z níž je nádherný výhled na město a okolí. Neméně zajímavá je prohlídka města Braga. Jen co projdete městskou branou, naskýtá se téměř pohádkový pohled na katedrálu a četné kostely. Dominantou městečka Guimaraes je bezesporu hrad z 10. století, kostel Igreja de Sao Miguel do Castelo z 11. století a také Vévodský palác z 15. století.
Ve středu Portugalska lze také najít několik významných měst s řadou historických zajímavostí. Nepochybně mezi ně patří Óbidos – město, kde turisté staví kvůli středověkým hradbám, Batalha, které je známé pro svůj klášter či Alcobaça s cisterciáckým klášterem Mosteiro de Santa Maria postaveném v gotickém stylu. V této oblasti se kromě historických památek nalézají i prosluněné pláže, které lákají nejen turisty.
Turisticky nejvytíženější je samozřejmě oblast Algarve. Horké pláže, bílý písek, spousta mušlí a palmy, které nabízejí alespoň trochu stínu. Nejnavštěvovanějšími letovisky jsou Fara a Lagos. Fara je pro cizince zajímavá i tím, že je nejblíže od letiště a nabízí četné historické památky. Nejkrásnější pláže s hromadou zátok lze najít právě v Lagosu, jmenujme například pláž Batata či Dona Ana. Toto letovisko navštěvují hodně mladí lidé, protože splňuje podmínky k ideálnímu nočnímu životu. Pokud máte rádi horskou turistiku, je možné navštívit pohoří Serra do Mochique. I v okolí lze nalézt řadu zajímavostí.
Hlavní místo, které stojí zato navštívit je nejzápadnější místo Evropy, a tím je mys Cabo da Roca. Tento mys byl objeven a pojmenován již starověkými Římany. Zde se budete opravdu cítit jak na konci světa.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Portugalsko

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Portugalsko - Porto

Portugalsko - letecky

Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami.
Termín: 21.05.2019 - 28.05.2019     Cena od: 25990 Kč