Flims - tipy na poznávací zájezdy do Švýcarska

Flims - lyžařské středisko známé jako Alpenarena

lyžařské středisko Flims Lyžařské a lázeňské středisko Flims leží v nadmořské výšce 1080 m v kraji Graubünden a má přibližně 2500 obyvatel. Spolu se středisky Laax a Falera je znám pod názvem Alpenarena. V jeho blízkosti leží jezero Caumasee. Tato jedinečná krajina mezi romantickou soutěskou řeky Rýn a ledovcem Vorab je vytvořena horskými loukami a jezery, lesy a rašeliništi. To vše a zároveň velmi mírné podnebí v regionu vytváří ideální podmínky pro pěší turistiku, horolezectví, lyžování, snowboarding, plavání a jiná dobrodružství.
Zimní dovolená ve Flimsu se určitě vyplatí. Alpenarena je známá pro svojí bohatou zimní nabídku, očekává vás na 220 km nejrůznějších sjezdovek, 29 vleků a lanovek vás vyveze až do nadmořské výšky přes 3000 metrů na ledovci Vorab. Moderní 8-místná kabinová lanovka Arena Express vás vyveze z Flimsu přímo až do Agens (2127 m.n.m.), odkud se můžete spustit po hluboce zasněžených sjezdovkách dolů. Kdo se chce ještě více zdokonalit ve snowboardingu, bruslení, běhu na lyžích nebo jiných zimních sportech, přijde si zde jistě také na své.
Flims v létě nabízí také spoustu aktivit nebo třeba návštěvu památek. Každý host má jedinečnou možnost poznat oblast mezi romantickým údolím Rýna, horskými jezery a ledovcem Vorab. Může zde využít přes 250 km značených turistických tras, stejně jako 230 km cyklotras. Pro milovníky adrenalinu je zde připraven canyoning, rafting po Rýnu, létání na rogalu. Do jezera Caumasee vyvěrá teplý termální pramen, který umožňuje příjemné koupání a plavání. Další sportovní nabídkou je plážový volejbal, curling, golf, minigolf, squash, kuželky, rybaření, tenis, jízda na koních. Ale i ten, kdo chce jen jednoduše relaxovat na sluníčku, je tady na správném místě.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Flims

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz