Albánie - tip na poznávací zájezd do Albánie

Albánie

Albánie - bunkry Albánie je země ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Albánský název znamená v překladu „Země orlů“.
Zemi ze západu omývá Jaderské moře, na severu pak hraničí s Černou Horou, na severovýchodě s Kosovem, na východě s Makedonií a na jihu s Řeckem.
Albánie se rozkládá v členitém terénu; sever země je rovinný, jih a východ pak velmi kopcovitý. Země má hlavně kontinentální podnebí s chladnými zimami a teplými léty.
Turistický potenciál Albánie je perspektivní a bezesporu vysoký. Klima je příjemné, albánské pobřeží Jaderského a Iónského moře má délku asi 420 km. Mezi nejvýznamnější turistická střediska patří okolí Drače (Jadran) a riviéra mezi Vlorou a Sarandou (Iónské moře). Staví se nové ubytovací kapacity s požadovanou vybaveností (restaurace, pizzerie, kavárny a samoobsluhy).
Albánie v posledních letech usiluje o zlepšení kvality pláží, které jsou ve velmi špatném stavu, a jejich okolí a také o vytvoření podmínek pro využívání volného časů turistů ve večerních hodinách. Podle statistiky Ministerstva turistiky Albánské republiky v roce 2004 navštívilo zemi 375 000 zahraničních turistů.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Albánii

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz