Belgie - tip na poznávací zájezd do Belgie

Belgie

Belgie Belgie se oficiálně nazývá Belgické království a je to federativní konstituční monarchie ležící v západní Evropě. Belgie je členskou zemí Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO).
V zemi se lze domluvit třemi oficiálními jazyky: nizozemština, francouzština a němčina. Belgické klima je přímořské, které spadá do mírného podnebného pásu. Se srážkami se zde můžete setkat v jakémkoliv ročním období. Průmerná teplota v Belgii a to v lednu je 3 °C, v červenci se vyšplhá až na teplotu 18 °C. Průměrné srážky činí 65 milimetrů v lednu, v červenci 73 milimetrů.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Belgii

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Amsterdam -

Nizozemí a Belgie: Po stopách malíře Jana Vermeera van Delft

Obrazy holandského mistra Jana Vermeera van Delft jsou považovány za zhmotnění ticha a klidu v bouřlivé době evropského baroka. Každý z nich je obrovskou raritou, protože se jich zachovalo jen pětatřicet. Malíř na nich pracoval pečlivě a zdlouhavě. Maloval téměř výlučně interiéry svého domu v malebném městě Delftu. Mezi opakujícími se rekvizitami se na malém jevišti téměř nehlučně pohybovaly ženy, jeho nejčastější téma. Nejsou vždy krásné, ale působí poeticky, stejně jako samotné obrazy. Nejčastěji čtou či píší dopisy nebo se věnují hudbě. Rozsáhlou mistrovu výstavu připravilo Riksmuseum v Amsterodamu ve spolupráci s washingtonskou Národní galerií. Jde o nejvýznamnější kulturní událost roku 2023. Vydáme se po stopách Vermeera a jeho konkurentů. Bydlet budeme přímo v centru města Delft, abychom zažili důvěrně atmosféru města, kde Vermeer prožil celý svůj život.
Termín: 15.03.2023 - 19.03.2023     Cena od: 15990 Kč