Savonlinna - tipy na poznávací zájezdy do Finska

Savonlinna

hrad Olavinlinna Savonlinna vyrostla mezi jezery Pihlavesi a Haapavesi v blízkosti slavného hradu Olavinlinna. Byla založena Pehrem Brahem kolem roku 1639 a stala se čilým kupeckým, rybářským a tržním městem. V letních měsících zde hraje nezapomenutelné operní divadlo pod otevřenou oblohou.
Z městských památek je nejvýznamnější novogotická katedrála postavená podle plánů A. H. Dalströma. V parku u katedrály je památník hrdinů z roku 1921. Ortodoxní kostel z roku 1845, původně určený pro ruskou posádku, postavil francouzský architekt Louis Visconti.
Savonlinna Opera Festival v červenci je nejslavnější událostí tohoto typu ve Finsku. Na koncertech vystupuje celá řada známých světových sólistů. Koncerty probíhají na nádvoří hradu a právě díky scenérii budete mít zážitek na celý život.
Mezi památky, které byste měli vidět rozhodně patří i hrad Olavinlinna. Je považován za nejkrásnější hrad Finska. Byl založen Erikem Tottem v roce 1475 a sloužil švédským, později ruským vládcům. Dnes je znám svou scenérií jako místo, kde začíná Savonlinna Opera Festival.
Blízko hradu je muzeum s expozicemi místních dějin. Můžete také navštívit několik lodí, které byly přestavěny na muzea.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Savonlinnu

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz