Galway - tipy na poznávací zájezdy do Irska

Galway - kulturní a univerzitní centrum Irska

Galway Město na západním pobřeží Irska ve kterém žije asi 70 000 obyvatel. Galway je nádherné irské univerzitní město s bohatou kulturní historií. Díky tomu, že zde existují dvě univerzity, je město známé jako intelektuální a zábavní středisko zároveň. Turisté zde mohou spočinout v nejednom baru a tradičních irských hospůdkách nad džbánem dobrého piva.
Galway je považováno za kulturní centrum celého Irska, protože právě zde se koná mnoho festivalů a je zde více než jinde udržován tradiční folklór. Galway není příliš velké, takže stačí projít Eyer Square, navštívit katedrálu, latinskou čtvrť a některou z mnoha hospůdek. Nedaleko odtud je také původně rybářská vesnice Claddagh (nyní už je součástí Galwaye), kde se zrodil tradiční irský symbol - The Claddagh Ring.
Bývalo středověkou pevností anglonormanů neustále obklopenou krvelačnými keltskými kmeny. V 17. století po vítězství cromwellovců sem bylo posláno mnoho Irů, kterým byla zabavena půda. Dodnes se běžně používá rčení "do pekel nebo do Connaughtu". Stopy statkářů jsou patrné zvláště na venkovských sídlech ze 17. a 18. století, která se nacházejí např., v Clonalis, Strokestown Parku a Westportu.
Lákadlem pro turisti je zde letní období, kdy se pořádají závody plachetnic a člunů, na podzim pak do Galway přijíždějí na tradiční ústřicové slavnosti.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Galway

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz