Sighisoara - tipy na poznávací zájezdy do Rumunska

Sighisoara - přezdívaná „sedmihradský Norimberk“

Sighisoara Sighisoara je jedno z nejzajímavějších měst v Rumunsku. Kdybyste si měli vybrat pro svůj výlet jenom jedno rumunské město, jeďte tam. Nejde o žádné velkoměsto (cca 32 tisíc obyvatel), přesto se nachází na hlavním železničním tahu, takže tu staví většina mezinárodních vlaků.
Sighisoara, ačkoliv vypadá na první pohled jako většina rumunských měst (rozkopaně, špinavě, zanedbaně) je po bližším seznámení opravdu krásné místo.
Sighisoara je skvěle zachované středověké městečko v kopcovité krajině. Na téměř nedotčených hradbách zůstalo 9 z původních 14 věží a 2 bašty. Uvnitř citadely ze 14.-15. století (UNESCO) se můžete projít po svažujících se dlážděných uličkách, lemovaných renesančními měšťanskými domy. Už při vstupu narazíte na věž s orlojem, z něhož se při každém půlnočním úderu vynořuje jiná dřevěná postava. Věž je vysoká 64 metrů a nabízí krásné výhledy. Na nádvoří se konají všelijaké středověké slavnosti, festivaly a podobné události. V rodném domě Vlada Ţepeše - známého jako hrabě Dracula - je dnes restaurace s typickou rumunskou kuchyní.
Z několika luteránských kostelů saských měšťanů je možná nejzajímavější Kostel na kopci, k němuž se dostanete po zdolání 172 schodů krytého schodiště.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Sighisoaru

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz