Rumunsko - tip na poznávací zájezd do Rumunska

Rumunsko

Rumunsko Rumunsko je stát ležící z větší části na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy. Sousedí s Ukrajinou a Moldavskem na severovýchodě, s Maďarskem na severozápadě, se Srbskem na západě a s Bulharskem na jihu. Východní břehy země omývají vody Černého moře. Rumunsko je jednou ze zemí bývalého východního bloku. V současnosti je členem Evropské unie a Severoatlantické aliance.
Do Rumunska se nejčastěji jezdí kvůli horám. Není divu. Spousta nedotčených pohoří, horských jezer, jeskyní a stezek kde nepotkáte človíčka, činí z Rumunska velmi zajímavou zemi pro horskou turistiku.
Rozlohou téměř 240 tis. km2 je největším balkánským státem, avšak v Evropě se nevejde ani do desítky největších zemí.
Povrch Rumunska je značně hornatý. Nacházejí se zde četná pohoří, která vyplňují severní, střední a západní část země.
Rumunsko je v poslední době oblíbenou destinací především českých, slovenských a polských turistů. Ty sem lákají mírné ceny a vzhledem k tramperské tradici také divoká, krásná a rozlehlá příroda čí přímo vysokohorská turistika. Se vzrůstající životní úrovní a tím i kvalitou služeb se stává Rumunsko také zajímavou destinací například i pro Francouze či Angličany. Od toho se odvíjí překvapující jazyková vybavenost především mladých Rumunů.
Stále ještě mnoho obyvatel této země je silně věřících a může se vám přihodit, že v některé menší vesnici narazíte na ženy v tradičních krojích spěchající na nedělní mši. V těchto vesničkách je k vidění také původní dřevěná architektura s často překrásně vyřezávanými vstupními branami (není výjimkou, že ze samotné budovy čiší bída, ale vstupní brána je honosnou dekorativní záležitostí, bezpochyby velice drahou). Tato Rumunská jedinečnost je spjata především s velikostí země a s poměrně vysokým procentem venkovského obyvatelstva, žijícím v izolaci přes dva tisíce metrů vysokých hor.
Pokud zavítáte i do rumunských měst, může vás čekat již ne tak veselá, ale možná o to zajímavější podívaná na pozůstatky jedné z nejhorších a nejspecifičtějších evropských diktatur dvacátého století. Vše je stále ještě patrné ze zdevastovaných památek či obludných paneláků (které si ani při českých zkušenostech jen stěží umíme představit) vedle kterých se poměrně často pasou krávy či jiný dobytek.
Rumunsko je zemí krásné přírody i staré a bohaté historie a kultury. Díky tomu nabízí bohatou škálu míst pro výlety, drobné procházky i dlouhou horskou turistiku. Ve zdejších horách se nachází mnoho míst odrážejících národní architekturu, zvyky a folklór. Ty jsou reprezentovány především dobovými dřevěnými roubenkami, kostelíky a zemědělskými staveními.

Zájezdy se kterými můžete navštívit Rumunsko

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz